Blog: Šta je MetaTrader 4?

MetaTrader 4 (skraćeno MT4) je najpopularniji, najrasprostranjeniji trgovački softver na Forex tržištu. Razvila ga je ruska softverska kompanija MetaQuotes. Koristi se kako za demo tragovanja virtuelnim novcem, tako i za realna trgovanja. U oba slučaja pruža nam podatke o cenama u realnom vremenu. Najveći broj Forex brokera svoju uslugu pruža upravo putem ovog softvera za trgovanje.

U sklopu platforme dostupni su svi neophodni alati za primenu tehničke analize: linije trenda, support/ resistance, indikatori i mnogi drugi pomoćni alati.

Jednostavna je za primenu, korišćenje svih neophodnih funkcija može brzo da se nauči.

Platforma je dostupna na više svetskih jezika, to su pre svega: engleski, švedski, španski, slovački, srpski, ruski, portugalski, poljski, mongolski, litvanski, latvijski, korejski, japanski, italijanski, indonežanski, kineski, bugarski, vijetnamski i turski.

 

 

Koje su prednosti primene MataTrader-a?

Posebnim ga čini specifičan programski jezik MQL4, koji omogućava doradu i oblikovanje programa u skladu sa potrebama korisnika, putem ubacivanja eksternih indikatora, eksperta, robota i drugih dopunskih aplikacija.

Program pruža mogućnost za sprovođenje trgovanja na jedan klik (One-Click trading), kao i grafičko podešavanje „take profit” i „stop loss” naloga na samom grafikonu cene. Na taj način možemo vrlo lako i brzo da podešavamo unete naloge, pokrećemo nove pozicije, bez potrebe za otvaranjem dodatnih prozora.

 

Ukratko, glavne prednosti MT4 programa su:

– Maksimalna korisnička orjentisanost

– Pregledni grafikoni

– Sigurnost i zaštita

– Jednostavnost

Postoji mogućnost instaliranja programa na desktop računare, tablete i mobilne telefone.

 

Broj instrumenata dostupnih na platformi zavisi od ponude date brokerske kuće. Softver je pre svega namenjen za trgovanje proizvodima s polugom (devizni parovi, index CFD-ovi, CFD-ovi na akcije…).

 

Forex kurs kreće 20-21. juna 2019. u Beogradu! Pogledaj detalje, klikni ovde >>>