Blog: Tajna uspeha Roberta Kijosakija

U današnje vreme kada su otpuštanja, zatvaranja fabrika i proizvodnih pogona svakodnevna pojava, sve je više porodica koje dospevaju u tešku finansijsku situaciju.

Prema Robertu Kijosakiju, potreba za pronalaženjem načina za sticanje dodatnih prihoda, nikada nije bila veća.

Kijosaki smatra da rešenje za mnoge može da predstavlja sporedni posao tj. biznis, koji može da se obavlja od kuće. Suština je da treba početi u malom i truditi se da o poslu koji obavljamo saznamo i naučimo sve što je moguće.  

Prema njegovom mišljenu, većina ljudi poseduje dovoljnu finansijsku inteligenciju koja im omogućava da steknu manji početni kapital, koji bi bio dovoljan za početak. Razlog zbog kog su nesposobni da stvore veći kapital leži u sledećem:

“Mnogi ljudi nikada neće postati bogati jer se nadaju da će im plata koju primaju na radnom mestu biti dovoljna za život. Nisu spremni da pored trenutnog posla krenu da izučavaju nove stvari, stiču nova znanja koja bi im omogućila da povećaju sopstvenu finansijsku inteligenciju i na osnovu toga poprave svoju finansijsku situaciju.

 

 

Veliki je broj onih koji mi sada zavide na bogatstvu koje sam stekao, ali zaboravljaju da moja supruga i ja 1984. godine nismo imali ni pravi krov nad glavom. Živeli smo u jednoj maloj kamp-kućici na točkovima. I pored te nezavidne situacije u kojoj smo se nalazili, radili smo na pokretanju sopstvenog biznisa i odlazili smo na razne edukacije koje smo jedva plaćali.

Preuzimanje rizika i grešake su sastavni deo procesa učenja. Preuzimao sam određene rizike jer me je to teralo da postanem pametniji. Teralo me da učim još više, kako bih smanjio rizik i u potpunosti razumeo šta i kako zapravo treba raditi”.

Robert Kijosaki je četvrta generacija Amerikanaca japanskog porekla. Odrastao je na Havajima, u porodici uglednih prosvetnih radnika koji su živeli u vrlo skromnim uslovima. Nakon završenog školovanja i fakultetske diplome, odlazi u Vijetnam kao oficir i pilot borbenog helikoptera. Po povratku iz rata započinje karijeru u biznisu.

U 47. godini, kao finansijski nezavisan, povlači se iz biznisa i nastavlja da se bavi onim što najviše voli, a to je investiranje, pre svega u nekretnine i male kompanije. Ipak, njegova istinska ljubav i posvećenost pripada obrazovanju.

 

Berzanski master kurs kreće 3. oktobra 2021.  

Za prijavu i ostale detalje klikni ovde >>>